Pohled na hospůdku od západní strany

Vitejte na stránkách Občanského sdružení Parukářka, z.s.
sponzorovaných provozovatelem občerstvení a hospůdky Pivnicí Parukářka, s.r.o.

PÁR SLOV O PARUKÁŘCE

Pro některé je Vrch sv. Kříže na pražském Žižkově a Parukářka synonymem, pro některé jsou to zcela odlišné pojmy. Pokud se chcete dozvědět víc, pokračujte ve čtení

Stylizovaný obrázek hospůdky Parukářka se Žižkovskou věží a jezdeckou sochou Jana Žižky na Vítkově

Praha jako na dlani

Pokud vystoupáte až na vrchol kopce, odměnou vám bude překrásný výhled na Prahu, jakým se nemůže pochlubit téměř žádné jiné místo v Praze. Nejenom Staré a Nové město pražské, ale dokonce i Pražský hrad máte jako na dlani.

Hospůdka Parukářka

Pro někoho jen obyčejná bouda a vedle stojící kiosek s občerstvením a s příjemným posezením v parku, pro jiného legendární undergroundová hospůdka. Občas tu bývají různé akce a koncerty. Přestože se tu občas sejde spousta lidí, má hospůdka zvláštní atmosféru místa odloučeného od civilizace. A to vás tramvaj doveze až k úpatí kopce na němž stojí. Údajně tu kdysi bývalo popravčí místo, ale tuto informaci mnozí historici vyvracejí. Již téměř třicet let tu stojí svérázná hospůdka s výhledem na Prahu, s jakým se může chlubit málokterý lokál v hlavním městě

Provozovatelem hospůdky je Pivnice Parukářka s.r.o.

Pohled na hospůdku Parukářka ze severu
Posezení na vyhlídce na Vrchu sv. Kříže nad hospůdkou Parukářka

Park Parukářka

Park Parukářka na Vrchu svatého Kříže nabízí dostatek možností sportovního vyžití i odpočinku jak pro rodiče s dětmi, mládež, dospělé, tak i pro páníčky s jejich čtyřnohými mazlíčky. Je vyhledáván pro překrásný výhled na centrum Prahy, památník na Vítkově nebo na kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, ale také na žižkovskou televizní věž. Parkem prochází naučná Stezka, která pomocí informačních panelů popisuje zajímavosti Vrchu svatého Kříže od historie po současnost.

Tři dětská hřiště na Parukářce

Streetballové hřiště na Parukářce

Streetballové hřiště

Přímo před vstupem do bunkru Bezovka na původně nevyužitém plácku vybudovala v roce 2022 MČ Praha 3 multifunkční hřiště pro fanoušky pouličního basketbalu a dalších podobných her s měkkým povrchem.

Venkovní stoly pro stolní tenis

V jižní části Parukářky se nachází dva betonové ping-pongové stoly, které jsou součástí mobiliáře parku. Kvalitní outdoorové vybavení slouží příznivcům stolního tenisu každého věku. Pokud Vám to nezkazí případný vítr. Proto se zde stolní tenis hraje zejména pro radost ze hry.

Psí hřiště – agility park

Zjistěte více o agility parku pro vaše čtyřnohé mazlíčky na Vrchu sv. Kříže

Bunkr Bezovka

Bunkr na Parukářce je součástí podzemního protiatomového komplexu Bezovka. Jeden z jeho vstupů se nachází na úpatí Vrchu svatého Kříže a druhý nedaleko hospůdky Parukářka.

Provozovatelem Expozice Studené války v bunkru Bezovka je Klub vojenské historie z.s.

Vstup do Bunkru Bezovka pod hospůdkou Parukářka
Logo hospůdky Parukářka