Apriles 22.4.2017!

První pražský open-air festival sezony, který pořádá Arts Iniciativa z.s., již na Parukářce zdomácněl a stal se nedílnou součástí kulturního a společenského dění na Vrchu sv. Kříže.


Stálí návštěvníci festivalu Apríles si tuto akci pamatují jako zdarma přístupnou událost na žižkovské Parukářce. Letos je tomu ale jinak. Cílem pořadatelů je, aby festival každým rokem rostl, aby byl barevnější a pestřejší co do hudebního, tak do doprovodného programu. A tak letos došlo k přestěhování Aprílesu z Parukářky do prostor 1435mm/Nákladové nádraží Žižkov.


Znásobení dávky hudby, nebo rozšíření doprovodného programu, všechno to mají dle pořadatele být inovace hodnotné. Poslední inovací je zavedení vstupného, kterým se můžete podílet na růstu Aprílesu do ještě větší fantasmagorie.


VSTUPNÉ: předprodej na GoOut.net – 100 Kč
na místě – 150 Kč
děti do 12-ti let v doprovodu rodičů zdarma


Informace o letošním ročníku naleznete na stránkách prořadatele apriles.cz nebo na facebook.com/apriles.praha


Aktualizace: 3.3.2017 | Zdroj: apriles.cz
Apriles 2016!

Apriles 2016

První pražský open-air festival sezony, který pořádá Arts Iniciativa z.s., již na Parukářce zdomácněl a stal se nedílnou součástí kulturního a společenského dění na Vrchu sv. Kříže. Festival je podporován studentským spolkem Studenti pro VŠE, který se věnuje podpoře sounáležitosti studentů s univerzitou prostřednictvím kulturních událostí a meziuniverzitní spoluprací.
Apriles 2016

Žižkovské ulice

PosluchačiApríles je každý rok jiný. Mění se, střídá žánry, hledá nové možnosti. Loňským tématem byl tajemný Underground a zdálo se, že právě ten byl Parukářce nejbližší. Letos tomu však zřejmě nebude jinak. Tématem letošního Aprílesu jsou ... ŽIŽKOVSKÉ ULICE! A co si pod tím představit? Pořadatel uvádí, "že Vám chce ukázat, že Žižkov není jen černobílej, že jeho ulice jsou až neuvěřitelně rozmanitý a plný energie. Nemusíte bejt hospodský štamgasti, abyste tu autenticitu pocítili". A chystá toho prý ještě víc!


Program Apríles! 2016

Divadlo, cirkus, film, a hlavně hudba: to vše Vás čeká na letošním festivalu Apríles!


Žižkovský festival pořádaný 6. rokem studenty Arts managementu Vysoké školy ekonomické v Praze se vrátí již tuto sobotu 23. 4. na Parukářku a má rozhodně co nabídnout!

Hudební produkci zahájí po 16. hodině pražská kapela Wild Tides a po nich scénu přebere brněnské rockové trio Rattle Bucket. Headlinery večera budou znovuzrození Cocotte

Minute a nakonec se vám představí i česko-slovenští John Wolfhooker.

Doprovodný program startuje ale už ve 14 hodin! Na světlo Žižkova ze svých sklepních prostor vystoupí divadelní skupina OLDstars s festivalovým představením Sen noci, po kterých předvedou svůj moderně pojatý cirkus mladí Cink Cink Cirk. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na průvodcované prohlídky bunkru Parukářka, které byly v minulém roce velmi žádané. Apríles přinese i výstavy a to rovnou dvě - fotografie starého Žižkova od Pavla Kuby či kultovní komiksové kresby Martyho frky.

„Třešničkou na dortu bude pro diváky soutěž o lístky na Žižkovskou věž, která nám pomáhala společně s Grafficonem zrealizovat naši fotostěnu, která v tom sehraje důležitou roli“, říká Martina Pavlíčková, organizátorka festivalu.

O zábavu budou mít postaráno i děti, kterým program připraví mimo jiné kino Aero promítáním nových českých animovaných pohádek a animační dílnou.

Apriles 2016

Apríles je neziskový festival, který původně vznikl jako praktická seminární práce studentů Arts Managementu Vysoké školy ekonomické v Praze. V roce 2014 se přestěhoval ze Stromovky na žižkovskou Parukářku a začal se zaměřovat na specifickou žižkovskou kulturu a rozmanitost tamního života. Vytváří tak specifický lokální festival jak pro rezidenty, tak návštěvníky této neobyčejné pražské čtvrti.

Občanské sdružení Parukářka je jedním z mediálních partnerů festivalu.Informace o letošním ročníku naleznete na stránkách pro řadatele apriles.cz nebo na facebook.com/apriles.praha


Aktualizace: 25.3.2016 | Zdroj: apriles.czParukářka - Apriles! 2016 | Žižkovské ulice