1

III. DRAKIÁDA 2000

Již ve středu odpoledne to v hospodě na Parukářce vypadalo jako v kroužku dovedných rukou. Tatínci u piva stavěli svým dětem draky, aby ještě před nedělním finálem stačili odstranit všechny nedostatky.

Již ve středu odpoledne to v hospodě na Parukářce vypadalo jako v kroužku dovedných rukou. Tatínci u piva stavěli svým dětem draky, aby ještě před nedělním finálem stačili odstranit všechny nedostatky.

Do oficiální soutěže, za účasti televizní kamery a reportérky TV3, která o dění na Parukářce informovala v hlavním zpravodajském pořadu, se přihlásilo 28 draků. Soutěžícími byly především děti. Ty se startovním číslem obdrželi i sladký pamlsek. Porota měla velmi těžkou úlohu a tak nakonec udělovala, k nemalé radosti dětí, všem diplomy za 1. místo v nejrůznějších kategoriích počínaje největším a nejmenším, nejkrásnějším, nejnápaditějším, nejdovedněji zhotoveným drakem apod. V letových kategoriích získali 1. místo draci za nejdelší dolet, za nejdelší dobu strávenou ve vzduchu, za nejhezčí akrobatický let, ale i za několikanásobné přistání na stromě, za zašmodrchání a podobně. Ostatní si odnesli diplom alespoň za účast.

Po oficiálním ukončení drakiády se od reprodukované hudby přešlo k živému koncertu, který byl uspořádán na počest nedávno předčasně zesnulého žižkovského básníka a hudebníka Domenika Antonaciho. Zatímco draci stále brouzdali oblohou, uvedla svůj kvalitní repertoár pražská blues-bandová skupina XXL, za kterou přijelo na Parukářku i několik jejich příznivců. Následovalo vystoupení další pražská skupina MIDDLE AGE CRISIS, která, ač na Parukářce vystupovala poprvé, své posluchače velmi zaujala a sklidila potlesk a obdiv. To už se ale stmívalo, děti odcházely domů a na Parukářce začala žonglérská ohňová show, která provázela i poslední rockovou kapelu SECOND BAND - zlatý hřeb večera. Těsně před 22.hodinou tato velmi vydařená akce skončila.photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz photo copyright parukarka.cz